ŚWIADOMY ZAGROŻEŃ UCZEŃ W CYFROWYM ŚWIECIE. SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZEM STRAŻY MIEJSKIEJ  ZA POMOCĄ PLATFORMY EDUKACYJNEJ

Straż Miejska

W dniach 18 marca  i 15 kwietnia uczniowie wszystkich klas siódmych uczestniczyli w prelekcji z funkcjonariuszem  Straży Miejskiej dr Andrzejem  Kobiałką na temat zagrożeń w cyfrowym świecie. Definicja Cyberprzemocy, jej przyczyny, konsekwencje, hejt, mowa nienawiści,  szkodliwe treści, niebezpieczne kontakty, nowe zagrożenia on-line takie jak : Stallking,  Grooming, Flaming, Cyberbaiting  itd.  to tematy,  które poruszył Pan Kobiałka podczas spotkania z uczniami.

Korzystanie z komputera i Internetu wspaniale wspomaga naukę i może być świetną formą rozrywki pod warunkiem, że będziemy korzystać z sieci mądrze i z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa o których na koniec prelekcji  uczniowie  mogli sobie przypomnieć. Uczniowie usłyszeli miedzy innymi aby: 

  1. Nie ufać osobom poznanym przez Internet.
  2. Nie podawać swoich danych.
  3. Posługiwać się Nickiem.
  4. Dbać o bezpieczeństwo swoich przyjaciół.
  5. Powiedzieć dorosłemu, któremu się ufa, gdy coś niepokoi ich w Internecie.
  6. Być ostrożnym przy spotkaniu z kimś poznanym w Sieci.
  7. Internet daje złudne poczucie anonimowości i bezkarności.
  8. Dbać o swoje hasło jak o największą tajemnicę.
  9. Zabezpieczyć komputer.  

Wykładowi towarzyszyły prezentacje multimedialne.

Zwracamy  uwagę na wykorzystywanie Internetu w profilaktyce tematu bezpieczeństwa on-line, szczególnie teraz z trwającą pandemią  COVID -19 i prowadzonym w szkołach nauczaniem zdalnym.  Dlatego w ramach współpracy ze Strażą  Miejską oraz Policją  temat będzie kontynuowany w pozostałych  klasach.

Beata Pacek   – pedagog szkoły  

 

 

 

 

Skip to content