PROJEKT MISSION X – TRENUJ JAK ASTRONAUTA

Projekt X

Nasza szkoła włączyła się w projekt edukacyjny Mission X: Trenuj jak Astronauta.  W programie uczniowie zachęcani są do trenowania jak astronauta poprzez realizację zadań fizycznych i naukowych, które zostały opracowanie wspólnie z kosmologami i specjalistami fitness, którzy współpracują z astronautami i agencjami kosmicznymi na całym świecie.

Uczniowie wykonują zadania, za które zdobywają punkty. Dzięki nim maskotki Mission X – Leo i Luna – będą mogły odbyć podróż z Ziemi na Księżyc. Po wykonaniu zadań, nauczyciel dokonuje rejestracji poprzez formularz internetowy. Wyzwanie odbywa się co roku i trwa od stycznia do maja.

Na wyzwanie składają się dwa zestawy zadań: zadania fizyczne, które pomagają w wykształceniu siły, wytrzymałości, koordynacji i orientacji przestrzennej; zadania naukowe, które koncentrują się na tematach naukowo-przyrodniczych i pozwalają ćwiczyć pracę metodą naukową oraz pracę w zespole.

W naszej szkole w programie bierze udział kilka klas. Uczniowie chętnie angażują się w zadania i z ogromną ciekawością je wykonują. Między innymi skaczemy na skakance, biegamy z Timem, hodujemy rośliny w różnych warunkach, tworzymy rękę bioniczną. Na poniższych zdjęciach można zobaczyć doświadczenia, które do tej pory zostały wykonane.

Szkolny koordynator projektu