SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI DLA UCZNIÓW KLAS IV – VIII

Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV – VIII odbędzie się 30 marca 2021 r. od godz. 9.00 w sali 204.

Uczestnicy przygotowują repertuar do jednej, wybranej formy konkursu.

1. Turniej Recytatorski – repertuar obejmuje 2 utwory o dowolnej tematyce: krótki fragment prozy i utwór poetycki.
Czas prezentacji utworów nie może przekroczyć 5 minut.

2. Turniej Wywiedzione ze Słowa :
• repertuar obejmuje dowolny tekst (np. wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów),
• forma prezentacji powinna zostać wzbogacona o dodatkowe elementy (np. teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, z ruchem, z rekwizytem, z elementami pantomimy).
Czas prezentacji utworu nie może przekroczyć 5 minut.

Jury dokona oceny według następujących kryteriów:
• dobór tekstów do możliwości wykonawczych recytatora,
• interpretacja utworu,
• kultura słowa,
• ogólny wyraz artystyczny.

Dodatkowo w turnieju „Wywiedzione ze słowa” jury uwzględni:
• celowość użycia środków pozasłownych (np. kostiumu, dźwięku, scenografii i innych elementów wspomagających interpretację),
• kompozycję sceniczną występu.

Zgłoszenia do szkolnego konkursu należy przesłać do dnia 25 marca 2021 r. na adres: 2lipka@wp.pl

Zgłoszenie musi zawierać:
a) imię i nazwisko ucznia,
b) oznaczenie klasy, do której uczęszcza,
c) repertuar: tytuł i autor tekstu.

Uwaga! Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną przesłuchania będą odbywać się z zachowaniem reżimu sanitarnego bez udziału publiczności o wyznaczonych przez komisję godzinach. Bardzo prosimy o punktualne stawienie się na przesłuchaniu konkursowym.

Zwycięzcy konkursu wezmą udział w Miejsko-Gminnym Konkursie Recytatorskim dla Szkół Podstawowych – Myślenicki Laur Recytacji 2021r.