SPRZĄTANIE  ŚWIATA  2020  W  DWÓJCE

W trzeci weekend września w bardzo wielu miejscach na całym świecie odbywa się międzynarodowa akcja SPRZĄTANIA ŚWIATA.  Kondycja naszej planety pogarsza się z roku  na rok, ociepla się klimat, plastik oraz inne śmieci są wszechobecne w każdym zakątku globu. Rabunkowa gospodarka człowieka pustoszy olbrzymie tereny, bezmyślnie doprowadzamy   do znikania terenów zielonych stanowiących płuca dla zanieczyszczonych miasteczek, miast i wielkich aglomeracji. Człowiek zabiera coraz więcej miejsca przyrodzie (roślinom  i zwierzętom). Stara się chyba nie pamiętać, że istnienie ludzkości zależy od stanu natury.

Na szczęście młode pokolenia zauważają tą zależność i realizując w szkole m.in. program ekologiczny MAŁY EKOLOG , jak najlepiej potrafią i mogą włączają się walkę o czystszą Ziemię. W piątek 18 września uczniowie klasy 2a, podobnie jak w ubiegłym roku  uczestniczyli  w akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA. Przez około 20 minut, drugoklasiści odpowiednio zabezpieczeni, sprzątali teren zielony wokół szkoły. Mimo krótkiego czasu działania i tak zebrali bardzo dużą ilość śmieci. Następnie z radością umieścili je w odpowiednim miejscu   w  śmietniku. Następnie dokładnie umyli ręce i dumni ze swej pracy dla planety wrócili do nauki.

Wychowawca klasy składa serdeczne podziękowania rodzicom uczniów klasy 2a,którzy uznali, że dzieci mogą uczestniczyć w tegorocznej akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA  mimo pandemii.

mgr Iwona Stanisz-Trzcińska