WAŻNE! STYPENDIA!

Szanowni Państwo!

Uprzejmie przypominam, że termin składania wniosków stypendialnych dla uczniów szczególnie uzdolnionych ze szkół podstawowych (klasy V-VIII) oraz szkół ponadpodstawowych,  którzy pobierają naukę na terenie Województwa Małopolskiego lub na nim zamieszkują nie uległ zmianie i kończy się jutro, tj. 3 kwietnia 2020r.

Wsparcie stypendialne będzie odbywać się w formie finansowej i zróżnicowanej dla każdego poziomu edukacyjnego.

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w regulaminach wsparcia uczniów szczególnie uzdolnionych – przypisanych do konkretnego działania w ramach RPS. https://www.malopolska.pl/regionalny-program-stypendialny

Moje uwagi praktyczne:

1. Napisanie wniosku jest naprawdę proste! Pomimo braku czasu proszę nie rezygnować. W razie trudności służę także swoją pomocą – możemy umówić się na kontakt telefoniczny poprzez wiadomość na librusie .
  2. Ponieważ z braku czasu nie można złożyć kopii świadectwa z adnotacją „za zgodność z oryginałem”, proponuję dołączyć do dokumentacji oryginał (kopię mimo wszystko radzę zrobić i zostawić sobie w domu) i na dokumentach dopisać: „prośba o zwrot”. Dokumenty zostaną Państwu zwrócone wraz z informacją o zarejestrowaniu wniosku pocztą tradycyjną.
  3. Ponieważ liczy się dzień dostarczenia dokumentów – poczta tradycyjna jest już niemożliwa. Pozostaje opcja złożenia wniosku do urny znajdującej się na parterze budynku Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego na os. Teatralnym 4a w Krakowie lub na parterze budynku Agendy Zamiejscowej w Tarnowie przy al. Solidarności 5 , ewentualnie w Nowym Sączu przy ul. Jagiellońskiej 52, w ostateczności do urny zewnętrznej znajdującej się przy ul. Racławickiej 56 (nowy budynek UMWM).
  4. Szczegółowe zasady określa:

Aneta Dziewońska, psycholog