WIZYTA W PRZEDSZKOLU

W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka uczniowie klasy 3a odwiedzili dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 8 w Myślenicach. Młodszym kolegom opowiadali o prawach dziecka i wyjaśniali, na czym one polegają. Przynieśli też plakaty przedstawiające „Prawa dziecka – oczami dziecka”. Trzecioklasiści omawiali je, recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Na koniec rozdali przedszkolakom cukierki, do których były doczepione karteczki z cytatami Janusza Korczaka.  Dzieci uważnie wysłuchały prezentacji przygotowanej przez uczniów klasy 3a  i aktywnie brały udział w zajęciach. Dowiedziały się, że każdemu dziecku, niezależnie od koloru skóry, wyznania czy pochodzenia, przysługują takie same prawa i że powinny być one przestrzegane.

Karol Jacek kl.3a