PROJEKT KLASY III C „SPOTKANIE Z CIEKAWYMI  LUDŹMI”

W ramach projektu „Spotkanie z ciekawymi ludźmi” w dniu 28.11.2019r. odwiedziły nasza klasę pani Aneta i p. Asia. Panie są ciociami jednej z uczennic. Pani Aneta i Asia opowiedziały o życiu na Islandii gdzie zamieszkują od dwóch lat. Opowiedziały i pokazały zdjęcia oraz filmiki o terenach, roślinności i zwierzętach zamieszkujących w Islandii. Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem słuchali i oglądali filmiki  o wulkanach, gajzerach i wodospadzie. Panie przybliżyły wiele informacji i ciekawostek o życiu na Islandii. Dzieci nauczyły się kilka słów po islandzku. Ogromnym zdziwieniem dla dzieci był przysmak z rekina zakopywany w ziemi na rok. Panie poczęstowały słodyczami, a była to  lukrecja, która nam polakom nie smakowała bo miała słony smak. Lekcja o Islandii była wprowadzeniem do lektur „ Anaruk, chłopiec Grenlandii”, którą będziemy przerabiać w styczniu. Dzieci dowiedziały się, że Islandia i Grenlandia to kraje , które leżą blisko siebie i są bardzo podobne. Teraz czekamy na następna taka lekcję w maju związaną z legendami i sagami islandzkimi oraz o 13 Mikołajach w które wierzą Islandczycy. Serdecznie dziękujemy za ciekawą lekcję i zapraszamy na kolejną.

Magdalena Batko