WIGILIA KLASOWA BEZ PLASTIKU!

„Klasowa wigilia bez plastiku” to kolejna akcja-wyzwanie, które podejmujemy w ramach działań proekologicznych, które od początku roku realizowane są w naszej szkole.

Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli do podjęcia tego wyzwania.

Założenie jest proste: prosimy, aby wszystkie organizowane klasowe wigilie w szkole odbyły się bez używania plastikowych talerzyków, kubeczków czy sztućców, gdyż używane są one zaledwie przez 2-3 godziny, a w środowisku niestety rozkładać się będą od 100 do 1000 lat. Namawiamy, aby wszyscy przynieśli ze sobą szklane naczynia, talerzyki i kubki i wykorzystywali je podczas każdej kolejnej imprezy klasowej (zabawa karnawałowa, dyskoteki, andrzejki)

Główny cel akcji to wspólne ograniczenie ilość plastikowych odpadów – im ich mniej, tym lepiej dla naszego środowiska i przyszłych pokoleń.

Swój udział w tej ogólnopolskiej akcji zadeklarowało mnóstwo szkół z całej Polski. Razem możemy wiele!

Magdalena Tobolewicz, Bożena Łętocha