MATEMATYCZNA GRA TERENOWA

W dniu 17 października 2019 roku w naszej szkole odbyła się pierwsza matematyczna gra terenowa. W zabawie wzięli udział uczniowie wszystkich klas szóstych. W czwartek zaraz po pierwszej lekcji uczniowie wraz z opiekunami udali się na myślenicki Rynek, gdzie otrzymali liczne wskazówki oraz instrukcje dotyczące przebiegu gry. Zadaniem uczestników było rozwiązanie 15 zadań matematycznych i wpisanie odpowiedzi na przygotowaną kartę startową. Jednak odnalezienie właściwych zadań  to było nie lada wyzwanie! Zostały one ukryte w różnych miejscach w Rynku oraz jego okolicach. Aby odnaleźć miejsca, w których znajdowały się karty z zadaniami uczniowie musieli odczytać z załączonej mapki odpowiednie punkty kontrolne, w których znajdowały się zadania. Nie było to proste, gdyż oprócz prawidłowych punktów, były punkty zmyłkowe, w których również znajdowały się zadania. Odszukanie właściwych zadań we właściwym miejscu zależało przede wszystkim od tego, czy uczniowie prawidłowo przeanalizują i odczytają dane z mapki, którą otrzymali. Emocje, które towarzyszyły uczniom były ogromne. Wszystkim udało się odnaleźć odpowiednie punkty, wykonać zadania i szczęśliwie wrócić do szkoły na pozostałe lekcje. Organizatorki dziękują Pani Katarzynie Urbaniak z firmy Pro Ino za wykonanie mapek oraz pomoc w organizacji gry. A oto opinie niektórych uczniów biorących udział w zabawie:

” Uważamy, że ta gra terenowa była bardzo fajna. Mamy nadzieję, że będzie więcej takich pomysłów. ” Filip, Tymon, Eryk.

” Zespół „Brygada Frytów ” uważa, że gra matematyczna była bardzo dobrym pomysłem. Mogliśmy poćwiczyć czytanie mapy oraz nasze umiejętności matematyczne. Chcielibyśmy aby to wydarzenie się powtórzyło.” Mikołaj, Mati, Bartek, Dominik, Kacper.

„Gra była bardzo fascynująca, łączyła w sobie elementy zabawy i nauki. Chcielibyśmy, aby taka gra terenowa się jeszcze odbyła „. Maja, Oliwia, Daga, Amela, Kacper, Kinga.

” W tej grze fajne było przede wszystkim to, że nie była zbyt łatwa, można było się pomylić. Bardzo dobrze nam się razem współpracowało i liczymy na coś podobnego „. Patrycja, Rita, Ola, Zuza, Magda.