SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Nowy rok szkolny wiąże się z licznymi zmianami. Jedną z nich jest wybór uczniów, którzy zostaną członkami Samorządu Uczniowskiego oraz nauczycieli – opiekunów tej organizacji. Kampania ruszyła pod koniec września. Wtedy na szkolnych korytarzach pojawiły się pierwsze plakaty kandydatów. 8.października odbyła się debata przedwyborcza, podczas której uczniowie zaprezentowali swój program, odpowiadali na pytania prowadzących, ale przede wszystkim nakłaniali do oddania głosu właśnie na nich. Na swojego faworyta można było zagłosować dzień później – 9. października odbyły się tajne wybory. Komisja skrutacyjna szybko i sprawnie policzyła głosy, z których wynika, że:

Przewodniczącym szkoły została Zuzanna Wierzbowicz z klasy 8e

I zastępcą przewodniczącego jest Wiktoria Rożek z klasy 7a

II zastępcą przewodniczącego jest Igor Kęsek z klasy 6e

Opiekunami Samorządu Uczniowskiego są:

Opiekun (budynek A) Mgr Marzena Róg

Opiekun (budynek B) Mgr Bogusław Janas

Głosy oddało – 639 uczniów :

Głosy ważne – 630 głosów

Głosy nieważne – 9 głosów

Gratulujemy serdecznie zwycięzcom i życzymy udanej i owocnej pracy w roku szkolnym 2019/2020.

Magdalena Tobolewicz