UWAGA! KONKURS!

Organizator: Magdalena Tobolewicz, nauczyciel języka polskiego

Cele konkursu:

• budowanie autorytetu dobrego nauczyciela i wychowawcy;
  • budowanie więzi pomiędzy uczniem a jego nauczycielem;
  • rozwijanie wyobraźni twórczej oraz wrażliwości literackiej i plastycznej uczniów;
  • stworzenie możliwości do zaprezentowania talentów literackich i plastycznych.

Uczestnictwo i forma konkursu.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I-VIII Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach

Konkurs odbywa się w następujących kategoriach wiekowych:

• uczniowie klas I-III szkoły podstawowej- praca literacka : „Mój nauczyciel – jaki jest, za co chciałbym mu podziękować”
  • uczniowie klas I-III – praca plastyczna: „Portret mojego nauczyciela” (technika dowolna, format A3)
  • uczniowie klas IV- VIII szkoły podstawowej-praca literacka: „Uczeń i jego mistrz. W dowolnej formie literackiej przedstaw portret idealnego nauczyciela” (wydruk komputerowy)
  1. Wyłanianie zwycięzców:

Oceny prac dokonuje Komisja Konkursowa powołana przez organizatora.

Kryteria oceny prac plastycznych: jury oceni: zgodność pracy z tematem, różnorodność stosowanych technik plastycznych, walory artystyczne i estetyczne.

Kryteria oceny prac literackich: jury oceni: autorski charakter – praca musi być napisana samodzielnie, zgodność treści z tematyką, oryginalność treści, język, styl, kompozycję, estetykę pracy i poprawność jej formy graficznej. Każdy uczestnik może przekazać tylko jedną pracę,

Decyzja Komisji Konkursowej jest ostateczna.

Autorzy najlepszych prac zostaną nagrodzeni podczas uroczystego wręczania nagród w czerwcu.

1. Postanowienia końcowe. Prace (podpisane na odwrocie: imię, nazwisko i klasa) należy dostarczyć do p. Magdaleny Tobolewicz do dnia do dnia 7.10.2019r. (poniedziałek)

Prace zgłoszone do konkursu nie będą zwracane autorom.

Osoby biorące udział w konkursie wyrażają zgodę na zamieszczenie swojego imienia i nazwiska oraz danych szkoły na stronie internetowej organizatora. przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z akceptacją zasad zawartych w niniejszym REGULAMINIE.