ARIGATO – DZIĘKUJEMY

Czy można w zwykły szkolny dzień spodziewać się okazji do degustowania  ryżowej herbaty, przymierzenia kimona oraz sprawdzenia, z czego wykonane są prawdziwe japonki? Można J

Wystarczy umówić się na dobrosąsiedzką wizytę i  po przekroczeniu progu Biblioteki Pedagogicznej w Myślenicach – „pofrunąć” do Japonii.

Klasa IVc rozpoczęła japońską przygodę dzięki warsztatom w ramach współpracy w projekcie „doLAStaMY”. Połączone z prezentacją pani Krystyny Łętochy pt. ”W zgiełku miast i w ogrodach zen ” były dla uczniów solidnie podaną dawką informacji, ciekawostek, a nawet degustacji i różnorodnych ćwiczeń. To świetny początek łączenia wiedzy, ekologicznej wrażliwości, kulturowych zaskoczeń i podpowiadania sposobów radzenia sobie ze  stresem i wszechobecnym hałasem. Uczestnicy byli tak zadowoleni, że opowieści o zajęciach jeszcze tego samego dnia rozchodziły się po okolicy.

Planujemy kolejne spotkania z krajem kwitnącej wiśni. Kto się z nami jeszcze  podzieli pasjami i czy w równie atrakcyjny sposób? Poinformujemy niebawem.