SZLACHETNA SZKOŁA – TO MY!!!!

Święta Bożego Narodzenia to czas Rodzinny, Ciepły wypełniony Miłością i Troską. To czas spotkań, modlitwy, wspólnego kolędowania  przy świątecznym stole. To także czas gdy zdajemy sobie sprawę z tego jak wiele posiadamy!  Wielu z nas pragnie podzielić się tym co ma najlepszego z tymi którzy są w potrzebie. Nasi Uczniowie dzięki pomocy Rodziców i Nauczycieli  aktywnie włączyli się w działania pomocowe  Szlachetnej Paczki, Fundacji  LIGHT FOR SYRIA , oraz wsparli działalność Szkolnego Koła PCK.

Jak co roku zwarliśmy szeregi by  działać na rzecz lokalnej społeczności, ale także by wesprzeć  Syryjskie dzieci dla których każdy dzień jest niewyobrażalnym zmaganiem z głodem, zimnem i  odrzuceniem.

Nasze działania na terenie szkoły  obejmowały  3  elementy:

1. Kiermasz kartek świątecznych i okolicznościowych, który zaowocował zebraniem kwoty  500 złotych (kwota ta została przeznaczona na pomoc wybranej rodzinie w ramach akcji Szlachetna  Paczka).
  2. Kiermasz świąteczny , który odbył się 14 grudnia i dzięki któremu udało się zebrać kwotę ponad 1000 złotych ( zebrane pieniądze  zostały podzielone i przekazane fundacji  Light For Syria oraz   szkolnemu kołu PCK )
  3. Konkurs kartek świątecznych , który przysporzył nam szczególnie  wiele radości. Wpisując się w tradycję wspólnych przygotowań świątecznych,  pozwolił na wartościowe spędzenie czasu w gronie rodzinnym a efekt wspólnego wysiłku – piękne kartki – zostały podarowane  dzieciom leczącym się w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym im. Św. Ludwika w Krakowie,  po to aby uprzyjemnić im trudny czas rekonwalescencji, by rozjaśnić im te święta.

Przed nami ostatni element działań akcji Szlachetna Szkoła!

Paczka na Święta – podziel się swoją Wigilią. W tym roku chcielibyśmy zaproponować Wam wszystkim podzielenie się  wigilijnym  posiłkiem z potrzebującymi. Planujemy wesprzeć  podopiecznych Caritas – Betania Myślenice. Przy okazji  wystawienia  Jasełek, chcielibyśmy wraz z Trzema Królami przynieść  Dary – tym którzy są często samotni i  opuszczeni. Prosimy serdecznie każdą klasę 1-6 by przygotowała niewielką paczkę żywnościową złożoną z suchych produktów   tj. – kasza, mąka, ryż, makaron, konserwy, słodycze, kawa, herbata, cukier i inne produkty  o przedłużonym terminie ważności.

Prosimy  o przyniesienie paczek  w dniu Jasełek  – 21 grudnia. Przedstawiciele każdej Szlachetnej  Klasy złożą swoje dary w naszym Szlachetnym  Orszaku Trzech Króli.

Jesteśmy społecznością  która nigdy nie zawiodła potrzebujących ! Dziękujemy  wszystkim  Rodzicom, wszystkim Nauczycielom i wszystkim Uczniom.  Bez każdego z Was z osobna, bez wasze empatii, ciężkiej pracy i  wsparcia  nie udałoby się nam osiągnąć tak wiele! Możemy być dumni z faktu, że tworzymy Szlachetną Szkołę!

Ewa Łazoryk