PROJEKT „ŚWIETLICA NA MEDAL” – OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY

PROJEKT "ŚWIETLICA NA MEDAL" - OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY

W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie świetlicy Szkoły Podstawowej nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Myślenicach uczestniczyli w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Świetlica na medal”. Celem projektu było promowanie świetlic szkolnych jako miejsc kreatywnej aktywności, rozwijania zainteresowań oraz nauki poprzez zabawę i współpracę. Co miesiąc uczniowie realizowali nowe zadania projektowe związane z różnorodną tematyką, rozwijając kreatywność, umiejętności społeczne, logiczne myślenie oraz zdobywając wiedzę z zakresu zdrowia, bezpieczeństwa w sieci, edukacji patriotycznej, językowej, przyrodniczej i doradztwa zawodowego.


Podczas zajęć dzieci uczestniczyły m.in. w quizach edukacyjnych, eksperymentach, zabawach ruchowych, działaniach plastycznych oraz zadaniach rozwijających współpracę i samodzielność. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonywali gazetki tematyczne, prace
plastyczne oraz aktywnie uczestniczyli w zajęciach rozwijających ich zainteresowania i wyobraźnię. Realizacja projektu pozwoliła uczniom rozwijać pasje, uczyć się współpracy oraz odkrywać, że nauka może być ciekawa i inspirująca. Każdego miesiąca dzieci z entuzjazmem
angażowały się w nowe działania, a efekty ich pracy w postaci gazetek tematycznych i prac plastycznych dekorowały świetlicę szkolną.
Projekt sprzyjał również integracji uczniów, rozwijaniu samodzielności oraz budowaniu pozytywnej atmosfery podczas wspólnych zajęć. Udział w przedsięwzięciu dostarczył dzieciom wielu radosnych chwil, nowych doświadczeń i inspiracji do dalszego odkrywania
świata. Dziękujemy wszystkim uczniom za aktywny udział i zaangażowanie w realizację projektu „Świetlica na medal”

A. Dąbrowska, U. Płachta, Z. Skóra

Skip to content