Czarna Niedziela w Myślenicach
Poczet Sztandarowy naszej szkoly upamiętnił ofiary Czarnej Niedzieli.
Pamięć o ofiarach „Czarnej Niedzieli” w Myślenicach jest wciąż żywa. Rokrocznie, 23 czerwca przy tablicy upamiętniającej tragiczne wydarzenia z 1940 roku, spotykają się rodziny pomordowanych, przedstawiciele samorządu, różnorodnych instytucji, a także młodzież z miejscowych szkół. Spotykają się, by oddać hołd ofiarom hitleryzmu, spotykają się, by przypominać, jaką cenę niegdyś trzeba było zapłacić za bycie patriotą . .
Joanna Bugaj















