„PRZYJACIELE ZIPPIEGO”

W klasie 2b kontynuowany jest program pt. ”Przyjaciele Zippiego”, który pomaga doskonalić umiejętności radzenia sobie z trudnościami i konfliktami w codziennym życiu.

Program ten ma na celu promocję zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia małych dzieci, poprzez rozwój ich umiejętności komunikacyjnych i społecznych, ułatwiających  dobre funkcjonowanie w grupie, nawiązywanie przyjaźni, radzenie sobie z problemami i trudnościami. Uczy dzieci jak radzić sobie z codziennymi problemami,  jak nazywać uczucia, jak o nich rozmawiać oraz jak najlepiej dobierać sposoby radzenia sobie. Program zachęca również  do współpracy i pomagania innym dzieciom.

Tym razem uczniowie klasy 2b razem z Zippim i jego przyjaciółmi zastanawiali się nad rolą przyjaciela, możliwością posiadania wielu przyjaciół oraz starali się określić konkretne zachowania przyjaciół wobec siebie nawzajem.

Ostafin A., Batko M., Pacek B.