INNOWACJA PEDAGOGICZNA „KSIĄŻKI MAJĄ MOC” W KLASIE IIB

INNOWACJA PEDAGOGICZNA "KSIĄŻKI MAJĄ MOC" W KLASIE IIB

W tym roku szkolnym w klasie 2b realizowana jest innowacja pedagogiczna pt. ”Książki mają moc. Podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni”.

Ma ona na celu wzbudzenie ciekawości czytelniczej i zapoznanie z różnorodną literatura dziecięca, a także wpajanie różnych wartości oraz regulowanie emocji. W tym miesiącu uczniowie zapoznali się z opowiadaniem pt. „Bajka o ciepłym i puchatym”. Była to historia o małym miasteczku, w którym ludzie dzielili się ciepłym i puchatym. W mieście było bardzo miło i przyjemnie, do czasu kiedy czarownica nie rozpowszechniła zimnego i kolczastego.

Uczniowie definiowali czym w naszym życiu może być ciepłe i puchate, oraz zimne i kolczaste. Wspólnie próbowaliśmy wskazać co powinniśmy zrobić, by w naszym życiu oraz w życiu osób z którymi spotykamy się na co dzień czy to w szkole czy w innych miejscach  było miło i przyjemnie.

Ostafin A., Batko M.