ZACZAROWANE WZGÓRZE – II A I II B

ZACZAROWANE WZGÓRZE - II A I II B

Uczniowie klas 2 a i 2 b w dniach 3 i 4 października pojechali na wycieczkę do Zaczarowanego Wzgórza. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych, wycieczka była pełna wrażeń i niezapomnianych atrakcji. Rozpoczęliśmy od ciekawego punktu programu jakim były zajęcia survivalowe, gdzie zdobywaliśmy wiedzę o trudnych warunkach w lesie. Dzieci  słuchały głosów ptaków, budowali swoje szałasy wykorzystując dary lasu oraz strzelali z łuku. W związku z tym, że październik to miesiąc ziemniaka, to oczywiście on był bohaterem wycieczki. Pani opowiedziała dzieciom, skąd przybył do Polski oraz ile ma odmian. Potem nastąpiło bardzo trudne zadanie, należało pokroić ziemniaki na wąskie paseczki, z których powstały przepyszne frytki. Uczniowie dowiedzieli się też , że bulwa ziemniaka wytwarza napięcie. Dzieci odwiedziły mini Zoo, gdzie miały możliwość karmienia zwierząt, takich jak kozy, gęsi czy króliczki. Dowiedziały się, że ptasie jaja mają różne wielkości i kolor. Jedną z atrakcji była jazda konna i zabawa w stodole na sianie. Poznaliśmy też panią, która opowiadała o swoich egzotycznych zwierzątkach. Dzieci miały okazję dotknąć i pogłaskać gady. Wieczorem wszyscy bawiliśmy się na dyskotece, prezentując nasze taneczne umiejętności. Przed spaniem w piżamce mieliśmy noc filmową. Bardzo kształcące były zajęcia z leśnikiem, który ciekawie opowiadał o świecie przyrody.

Wycieczka była świetną zabawą, ale również okazją do zdobycia nowych informacji.

Batko M., Błachut A., Dziewońska A., Moryc M.