E-LEGITYMACJE

Zgodnie z  wytycznymi rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 7 czerwca 2023 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków (Dz.U. 2023 poz. 1120)  od dnia 12 lipca 2024 r. szkoły powinny wszystkie nowe legitymacje wystawiać w formie plastikowych kart ID-1 (potocznie zwanych e-legitymacjami).

Nowe, bezpłatne e-legitymacje będą wydawane:

1. uczniom klas pierwszych
  2. nowym uczniom
  3. uczniom, którym skończyły się miejsca na pieczątki w papierowych legitymacjach,

W przypadku wydania duplikatu e-legitymacji uczeń będzie musiał uiścić opłatę.

Wytyczne do zdjęć:

Zdjęcie powinno być:

• aktualne
  • kolorowe
  • wykonane na jednolitym, jasnym tle o równomiernym oświetleniu, bez cieni i elementów ozdobnych

Osoba na zdjęciu powinna mieć:

• widoczną postać od czubka głowy do górnej części barków
  • twarz skierowaną na wprost
  • widoczny owal twarzy, oczy, brwi ( twarz powinna stanowić 70-80% zdjęcia)
  • naturalny wyraz i kolor twarzy
  • wymiary: 26 mm x19mm, rozdzielczość 300 dpi
  • w formacie jpg lub jpeg

Osoba na zdjęciu nie powinna mieć nakrycia głowy, okularów z ciemnymi szkłami, czy innych rzeczy utrudniających rozpoznanie. Dopuszczalne jest posiadanie na zdjęciu okularów korekcyjnych pod warunkiem, że oczy są dobrze widoczne, a w szkłach nie odbija się się światło.

Zdjęcia do legitymacji