UROCZYSTE POŻEGNANIE KLAS TRZECICH

UROCZYSTE POŻEGNANIE KLAS TRZECICH

W piątek 21 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie uczniów klas trzecich, którzy od września będą już czwartoklasistami. Uroczystość rozpoczęła się w sali gimnastycznej wprowadzeniem sztandaru szkoły. Zgromadzeni uczniowie odśpiewali hymn narodowy, a następnie ciepłe i serdeczne słowa do uczniów skierowała pani dyrektor szkoły Justyna Otfinowska. Podczas akademii wręczono statuetkę dla najlepszego ucznia klas I -III, którą w tym roku otrzymała Oliwia Godniak z klasy III a. Uczennica osiągnęła wysokie wyniki w nauce, godnie reprezentowała szkołę w licznych konkursach gminnych, wojewódzkich oraz międzynarodowych.

Akademię na zakończenie roku dla klas trzecich przygotowali uczniowie klasy II b i II c. Uatrakcyjniły ją również dzieci ze świetlicy wykonując piękny taniec. Występy uczniów były pełne emocji i zaangażowania. Młodsi uczniowie włożyli w akademię wiele serca. Podsumowali dotychczasową edukację uczniów klas trzecich, ale także życzyli im wszystkiego co najlepsze na rozpoczęcie nowego etapu w ich życiu. Warto zaznaczyć, że w uroczystości zakończenia roku szkolnego brali udział goście: pan burmistrz Jarosław Szlachetka oraz pani naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia Małgorzata Ciemińska, którzy ogłosili, że pani dyrektor Justyna Otfinowska wygrała konkurs na stanowisko dyrektora szkoły na kolejne pięć lat. Po owacjach i brawach wszyscy udali się do sal lekcyjnych, aby z rąk swoich wychowawców odebrać świadectwa szkolne, pożegnać się z kolegami i rozpocząć długo wyczekiwane, wytęsknione wakacje 🙂

Elżbieta Żądło i Renata Zygmunt

Skip to content