UROCZYSTOŚĆ PRZEKAZANIA SZTANDARU SZKOŁY

Sztandar szkoły jest symbolem oraz najwyższym dobrem szkoły i należny mu jest taki sam szacunek, jak symbolom narodowym. Udział sztandaru oraz jego asysty stanowi ważny element oprawy ceremonialnej uroczystości szkolnych, państwowych, patriotycznych i patriotyczno-religijnych. Podczas uroczystości przekazania sztandaru ustępujący poczet sztandarowy w składzie: Chorąży – Mieszko Fąfara Asysta –Gabriela Batko, Justyna Żak Chorąży- Michał Wołoszyn Asysta – Maja Oskwarek, Gaia Stempień wypowiedzieli ważne słowa: „ Przekazujemy Wam ten sztandar, wierząc, że godnie będziecie reprezentować imię naszej szkoły” i przekazali sztandar szkoły nowo wybranym członkom pocztu sztandarowego w składzie: Chorąży: Bartłomiej Szlachetka Asysta: Oliwia Ostafin, Zuzanna Górka Chorąży: Leon Kostrz Asysta: Oliwia Brózda, Amelia Wójtowicz którzy ślubowali: „ Przyjmujemy ten sztandar i przyrzekamy strzec honoru szkoły, jak honoru ojczyzny strzegli Bohaterowie Westerplatte”. mgr Joanna Bugaj

Sztandar szkoły jest symbolem oraz najwyższym dobrem szkoły i należny mu jest taki sam szacunek, jak symbolom narodowym. Udział sztandaru oraz jego asysty stanowi ważny element oprawy ceremonialnej uroczystości szkolnych, państwowych, patriotycznych i patriotyczno-religijnych. Podczas uroczystości przekazania sztandaru ustępujący poczet sztandarowy w składzie:

Chorąży – Mieszko Fąfara

Asysta –Gabriela Batko, Justyna Żak

Chorąży- Michał Wołoszyn

Asysta – Maja Oskwarek, Gaia Stempień

wypowiedzieli ważne słowa: Przekazujemy Wam ten sztandar, wierząc, że godnie będziecie reprezentować imię naszej szkoły i przekazali sztandar szkoły nowo wybranym członkom pocztu sztandarowego w składzie:Chorąży: Bartłomiej Szlachetka

Asysta: Oliwia Ostafin, Zuzanna Górka

Chorąży: Leon Kostrz

Asysta:  Oliwia Brózda, Amelia Wójtowicz

którzy ślubowali: Przyjmujemy ten sztandar i przyrzekamy strzec honoru szkoły, jak honoru ojczyzny strzegli Bohaterowie Westerplatte”.

mgr Joanna Bugaj

Skip to content