MIĘDZYNARODOWA AKCJA „CZYTANIE NA POLANIE”

MIĘDZYNARODOWA AKCJA „CZYTANIE NA POLANIE”

W promieniach słońca, delikatnym powiewie wiatru i otoczeniu przyrody uczniowie Dwójki wzięli udział w Międzynarodowej Akcji Czytanie na Polanie realizowanej w ramach kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom. Akcja ta odbyła się 17 czerwca na terenie przyszkolnym. Siedząc a czasem i niemal leżąc na kocach, poduszkach czy materacach, dzieci wysłuchały fragmentów wybranych utworów literackich przygotowanych przez dyrekcję szkoły, panie bibliotekarki i nauczycielki oraz uczniów klas 7a i 7b. Był też czas na indywidualne oraz grupowe czytanie książek z domowych biblioteczek i  biblioteki szkolnej. Dzięki temu na koniec mogły się toczyć  rozmowy o przygodach ulubionych bohaterów.

Czytanie w otoczeniu zieleni było okazją do promocji czytelnictwa oraz integracji szkolnej. Nasi uczniowie przekonali się, że czytać można nie tylko w klasie i zaciszu domowym, ale że lektura na świeżym powietrzu w otoczeniu pięknej przyrody jest świetnym sposobem na odprężenie i relaks. A ciekawie czytać mogą nie tylko dorośli – dzieciom, ale też ze świetnym efektem dzieci – dzieciom. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję w naszej szkole, bo „kto czyta książki, żyje podwójnie” (Umberto Eco). Starajmy się więc wzbogacać swoje życie o to, czym obdarowują nas książki. Czas spędzony z książką jest bezcenny! Polecamy wszystkim :).

Anna Zahel i Alicja Wróblewska

Skip to content