„BEZPIECZNE WAKACJE” – SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM WODNYM

„BEZPIECZNE WAKACJE” – SPOTKANIE Z RATOWNIKIEM WODNYM

W dniu 12 czerwca w naszej szkole odbyło się spotkanie pod hasłem „Bezpieczne wakacje” z przedstawicielem Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej Oddział Myślenice – Panem Dawidem Miętką. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas II, III i IV. Podczas zajęć pan Ratownik przybliżył dzieciom tajniki swojej pracy, zademonstrował podstawowy sprzęt ratowniczy i przypomniał zasady zachowania bezpieczeństwa podczas korzystania z kąpielisk wodnych. Omówił też metody wzywania oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyło się odgrywanie scenek z akcji ratunkowych z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu. Pamiętajcie! Każda zabawa musi odbywać się w warunkach zapewniających bezpieczeństwo wszystkim osobom biorącym w niej udział. Przebywając nad wodą, zachowujcie szczególną ostrożność! Życzymy Wam słonecznych i bezpiecznych wakacji!

Anna Zahel

Skip to content