GREEN WEEK W NASZEJ SZKOLE

GREEN WEEK W NASZEJ SZKOLE

„Oszczędzamy wodę” – pod takim hasłem, w dniach 3-7 czerwca, odbywał się Europejski Zielony Tydzień – Green Week. To idealna okazja, by wspólnie pochylić się nad niezwykle ważnym zagadnieniem, jakim jest ochrona zasobów wodnych.

W ramach obchodów Green Week uczniowie klasy 5c uczestniczyli w warsztatach o oszczędzaniu wody. Warsztaty zostały zorganizowane w MZWiK w Myślenicach. Na zajęciach uczniowie utrwalili wiedzę na temat sposobów oszczędzania wody. Dowiedzieli się też ile wody zużywa się w produkcji żywności, odzieży czy elektroniki.

Czy wiesz, że wyprodukowanie jednej tabliczki czekolady (100g) wymaga ponad 1700 litrów wody!

Na zakończenie warszatów zbadali doświadczalnie jaki sposób mycia naczyń jest oszczędniejszy: pod bieżącą wodą czy w zamkniętej komorze zlewu. Efekty widać na zdjęciach.

Mamy nadzieję, że wspólne zgłębianie tej niezwykle ważnej tematyki przyczyni się do kształtowania wśród młodzieży prawidłowych postaw proekologicznych.

W naszych łazienkach I na korytarzach pojawiły się porady jak możemy oszczędzać wodę w domu każdego dnia – zachęcamy do lektury!

Skip to content