TADEUSZ KOŚCIUSZKO – BOHATER DWÓCH NARODÓW

TADEUSZ KOŚCIUSZKO - BOHATER DWÓCH NARODÓW

Tadeusz Kościuszko to jeden z najbardziej znanych i cenionych Polaków. Jest bohaterem nie tylko dla Polaków, ale także Amerykanów i Białorusinów. Kościuszko –Najwyższy Naczelnik Siły Zbrojnej Narodowej w czasie Insurekcji Kościuszkowskiej, a także generał brygady Armii Kontynentalnej w czasie wojny o niepodległość Stanów Zjednoczonych.

W tym roku przypada 230 rocznica Powstania Kościuszkowskiego.  Z tej okazji w ramach projektu edukacyjnego klasa 7d pod opieką mgr Joanny Bugaj i mgr Justyny Łętochy wzięła udział  w wykładzie Bogdana Goca pt. ,,Tadeusz Kościuszko – inżynier wolności” w Muzeum Niepodległości w Myślenicach . Młodzież miała okazję utrwalić informacje o tym wielkim Polaku, ale i spojrzeć na jego postać w nieco szerszym kontekście. Kolejnym etapem projektu był konkurs wiedzy. I miejsce w konkursie zajęła Amelia Bisztyga, II miejsce Milena Wrona, III miejsce Antoni Wójcik. Gratulujemy. Trzecim celem uczniów  będzie wycieczka na Kopiec Kościuszki w Krakowie.

mgr Joanna Bugaj

mgr Justyna Łętocha

Skip to content