SZACHOWE MISTRZOSTWA SZKOŁY

SZACHOWE MISTRZOSTWA SZKOŁY

Dnia 28.05.2024 r. odbyły się Szachowe Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem szczególnie młodszych klas. Uczniowie rozegrali 7 partii szachowych systemem szwajcarskim.

Mistrzami Szkoły zostali:

I miejsce Oliwia Chowaniec, kl. 3a
II miejsce Adam Chowaniec, kl. 2a
III miejsce Oskar Łętocha, kl. 1c

W klasach starszych zwycięzcą został  Szymon Bogdan, kl. 8a

Zwycięzcy  zostali nagrodzeni pięknymi pucharami, a każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal. Nagrody zostały ufundowane przez  Radę Rodziców. Mistrzowie będą reprezentować naszą Szkołę w Szachowych Mistrzostwach Powiatu Myślenickiego które odbędą się w najbliższym czasie w Myślenicach.

W naszej szkole szachy cieszą się dużym zainteresowaniem. Uczniowie szczególnie podczas zajęć na świetlicy szkolnej często sięgają po szachownice. Szachy sprzyjają wszechstronnemu rozwojowi dziecka – kształcą pamięć, umiejętności abstrakcyjnego i logicznego myślenia, rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Dlatego też gra w szachy wpływa na rozwój intelektu, zwiększa aktywność umysłową, rozbudza twórcze zdolności. Dzieciom i Młodzieży życzymy dalszych sukcesów. 

Małgorzata Jamrozik

 

 

Skip to content