WIOSNA W PEŁNI

Wiosna  już w pełni i oczarowuje swoimi urokami. Nie bez wątpienia uważana jest za najpiękniejszą porę roku.

Kwiecień mienił  się na świetlicy różnorodnością barw, gdyż dzieci wykonywały  mnóstwo kolorowych wiosennych prac plastycznych. Pojawiły się: pejzaże, kwiaty, ptaki, motyle, pszczółki, biedronki, itp.

W tym miesiącu także miały miejsce ważne wydarzenia. W ramach  Światowego  Dnia Świadomości Autyzmu, obchodziliśmy Dzień Kolorowej Skarpetki, mający na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat funkcjonowania osób ze spektrum autyzmu. Dzieci wykonywały piękne kolorowe skarpetki, słuchały opowiadań o tolerancji i empatii w stosunku do osób ze specyficznym sposobem komunikowania się, oglądały filmy edukacyjne związane z tematem.

Międzynarodowy Dzień Ziemi sprzyjał uświadomieniu i praktycznemu  wdrożeniu dzieci do stałej troski o czystość otaczającej nas przyrody. Wychowankowie dowiedzieli się, w jaki sposób chronić środowisko naturalne oraz w jaki sposób wykorzystywać zużyte materiały .

Wiosna, to też  szczególny miesiąc w historii Polski, gdyż na początku maja obchodzimy ważne święta: Święto Pracy, Państwowe Święto Flagi oraz  Narodowe Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym wyjątkowym okresie dzieci przypomniały sobie najważniejsze symbole narodowe oraz historię swojej ojczyzny , a także wykonały ciekawe prace plastyczne. Kreatywność dzieci można było również dostrzec w pracach wykonanych techniką mozaiki z koralików, a także nitką krawiecką.

Wiosenna aura zachęca do częstszego kontaktu z zielenią, dlatego też ciepłe i słoneczne dni spędzaliśmy na świeżym powietrzu, grając w  gry i zabawy towarzyskie.