UCZNIOWIE KLAS ÓSMYCH NA SESJI NAUKOWEJ W LO

SESJA

Sesja biologiczno- chemiczna to duży projekt organizowany w Liceum Ogólnokształcącym od 2000 roku.

Co roku klasy realizujące biologię na poziomie rozszerzonym przygotowują prezentacje związane z przewodnim tematem i przedstawiają je przed dużą publicznością na auli szkolnej. W tym roku był to temat: „ Rośliny użyteczne”. Słuchaczami byli pozostali uczniowie klas biologiczno-chemicznych oraz przedstawiciele starszych klas szkół podstawowych SP2, SP3, SP4 w Myślenicach i SP w Jaworniku . Zawsze obecni są też przedstawiciele Nadleśnictwa i Ligi Ochrony Przyrody.

Ponieważ impreza trwała kilka godzin (9.00- 13.00)- w czasie przerwy uczestniczyliśmy w poczęstunku przygotowanym przez starszych kolegów i koleżanki.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji (a było ich aż 8), gdy jury udało się na obrady,  uczniowie szkół podstawowych  sprawdzili swoją pamięć w quizie Kahoot zawierającym pytania dotyczące przedstawianych w prezentacjach treści.

W tym roku nasze uczennice z klasy 8a zajęły wszystkie miejsca na podium:

1 miejsce: Emilia Gmyrek

2 miejsce: Gabrysia Dybeł