UCZNIOWIE PIERWSZYCH KLAS WZYWAJĄ DO DZIAŁANIA – APEL EKOLOGICZNY Z OKAZJI DNIA ZIEMI

UCZNIOWIE PIERWSZYCH KLAS WZYWAJĄ DO DZIAŁANIA - APEL EKOLOGICZNY Z OKAZJI DNIA ZIEMI

Dzień Ziemi, obchodzony corocznie 22 kwietnia, jest czasem refleksji nad naszym wpływem na planetę oraz okazją do działania na rzecz ochrony środowiska. W tym roku, w szczególny sposób, uczniowie klas pierwszych wnoszą swój głos i wzywają do podjęcia konkretnych kroków w kierunku zachowania naszej planety dla przyszłych pokoleń. Jesteśmy świadomi, że nawet najmniejsze działania mogą mieć ogromny wpływ na zdrowie Ziemi. Dlatego jako nowi uczniowie, stawiamy się w roli ambasadorów ekologii, gotowi wziąć odpowiedzialność za nasze czyny i inspirować innych do pozytywnych zmian.

Nasza planeta to skarb, którego zasoby nie są nieograniczone. Dlatego ważne jest, abyśmy oszczędzali wodę, energię i inne zasoby naturalne. Małe zmiany w naszych codziennych nawykach, takie jak krótsze prysznice, wyłączanie świateł po opuszczeniu pomieszczeń czy korzystanie z energooszczędnych urządzeń, mogą przyczynić się do zmniejszenia naszego śladu ekologicznego.

Nie można przecenić roli edukacji i świadomości ekologicznej w kształtowaniu przyszłości naszej planety. Małe kroki podejmowane przez wielu z nas mogą prowadzić do ogromnych zmian na rzecz ochrony naszej planety. Zadbajmy o Ziemię, bo to nasz dom, który chcemy pozostawić w dobrym stanie dla przyszłych pokoleń.

Uczniowie klas 1c i 1d przygotowali apel ekologiczny, podczas którego przypomnieli, jak ważna jest troska o przyrodę. Gościnnie wystąpili także ekodoradcy z Gminy Myślenice – pani Maria Gaczyńska oraz pan Dariusz Zborowski, którzy opowiedzieli nam o sposobach ochrony naszej planety.

Biel U., Nosal A.