PROJEKT RAZEM PROJEKTUJEMY W KLASACH 8A I 7A

Uczniowie klasy 8a stworzyli logo do wybranych pracowni w szkole. Była to m.in.: pracownia ekologiczna, polonistyczna, informatyczna.

Każdy z uczniów wykazał się umiejętnościami twórczymi. Uczniowie podczas pracy brali pod uwagę takie zasady:

• Prostota logo– bez zbędnych elementów. Mniej znaczy więcej. Prostsze i łatwiejsze do zapamiętania logo, lepiej pasuje do identyfikacji wizualnej całości. Prosty, przejrzysty element graficzny sprawia bardziej profesjonalne wrażenie.
  • Nowoczesność – to podstawa. Wyjdź poza schemat.
  • Trzy kolory –  Unikaj kolorystycznego bałaganu. Niepotrzebnych barw. Kolor, odcień, nasycenie, saturacja. Kolory muszą wzbudzać pozytywne emocje u odbiorcy.
  • Maksymalnie dwa kroje pisma – podobnie jak wyżej, unikniesz bałaganu i miszmaszu odwracającego uwagę.

Natomiast uczniowie klasy 7a wykonali projekt w parach i dotyczył on  strony tytułowej gazetki szkolnej.

Wszyscy uczniowie wykazali się umiejętnością pracy w parach,  rozwinęli wyobraźnie przestrzenną oraz swoją kreatywność. Nasi zdolni uczniowie wykonali piękne prace.

Zachęcam do obejrzenia galerii z logo oraz okładkami gazetki szkolnej.

mgr Patrycja Szlachetka-Stanach