MARCOWY SPOKÓJ – PROJEKT SZTUKA EMOCJI

W marcu pochyliliśmy się nad spokojem. Marzec to miesiąc przemian w przyrodzie. Warto było więc do tego dołożyć emocję, którą jest spokój. Jest to ważny stan emocjonalny, bo otwiera oczy na świat w inny sposób, wycisza i umożliwia skupienie. Spokój może być lekarstwem na trudności dnia codziennego, pozwala zatrzymać się i spojrzeć trochę z dystansu na nasze emocje.

Klasa 7b wykorzystała w tym celu muzykę poważną, a w szczególności Chopina, Bacha i Beethovena oraz mandale, które każdy ozdabiał według własnego uznania. Mamy nadzieję, że to pomogło uczniom wyciszyć się oraz odnaleźć swój własny spokój.

Klasa 5b z kolei szukała swojego własnego sposobu na spokój. Argumentacją były tu czynności, które dają wyciszenie, odpoczynek i pozwalają na właściwą regulację emocji nieprzyjemnych, w tym pobudliwości i gwałtownych reakcji. Każdy z 18 uczniów podał swoją indywidualną „receptę” na spokój (vide plakat w galerii zdjęć).

Jolanta Żaba, Alicja Wróblewska, Aneta Dziewońska