PIERWSZA POMOC W KLASACH PIERWSZYCH

Poznanie zasad pierwszej pomocy jest bardzo ważne, bo może uratować życie lub zdrowie osobie poszkodowanej, dlatego w dniu 11.03.2024 r., w naszej szkole klasy pierwsze miały spotkanie z wolontariuszami ze Szkoły Młodych Ratowników na temat pierwszej pomocy!
Było to niezwykle wartościowe doświadczenie, podczas którego mogliśmy zdobyć niezbędną wiedzę na temat udzielania pomocy w nagłych sytuacjach. Wolontariusze Szkoły Młodych Ratowników przekazali nam wiele przydatnych informacji na temat, udzielania resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz postępowania w przypadku innych urazów. Ćwiczenia praktyczne na manekinach ratowniczych pozwoliły nam lepiej zrozumieć i opanować techniki pierwszej pomocy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywne uczestnictwo i zaangażowanie w dyskusję. Spotkanie było pełne energii i pozytywnej atmosfery!

Zdobyta dzisiaj wiedza może okazać się nieoceniona w przypadku nagłych sytuacji życiowych. Mamy nadzieje, że spotkanie to pomogło
zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i ze nasi wychowankowie nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku, a także będą wiedzieli jak mu pomóc.

Wych. M. Batko, A. Błachut, U. Biel, M. Moryc