Konkurs recytatorski dla uczniów klas IV-VIII – etap szkolny

Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV – VIII odbędzie się

25 marca 2024 r. o godzinie 11.00 w bibliotece szkolnej.

Konkurs Recytatorski przeprowadzany będzie w formie dwóch form recytacji:
a. Turniej Recytatorski,
b. Turniej „Wywiedzione ze Słowa”.

Turniej Recytatorski – repertuar obejmuje 2 utwory o dowolnej tematyce: krótki fragment prozy i utwór poetycki.
Czas prezentacji utworów nie może przekroczyć 5 minut.

Turniej Wywiedzione ze Słowa – repertuar obejmuje dowolny tekst (np. wiersz lub jego fragment, monolog literacki, collage tekstów). Forma prezentacji powinna zostać wzbogacona o dodatkowe elementy (np. teatr jednego wiersza, łączenie słowa mówionego ze śpiewem, z dźwiękiem, z ruchem, z rekwizytem, z elementami pantomimy).
Czas prezentacji utworu nie może przekroczyć 5 minut.

Jury dokona oceny według następujących kryteriów:
• dobór tekstów do możliwości wykonawczych recytatora,
• interpretacja utworu,
• kultura słowa,
• ogólny wyraz artystyczny.

Dodatkowo w turnieju „Wywiedzione ze słowa” jury uwzględni:
• celowość użycia środków pozasłownych (np. kostiumu, dźwięku, scenografii i innych elementów wspomagających interpretację),
• kompozycję sceniczną występu.

Zgłoszenia do szkolnego konkursu należy przesłać do dnia 20 marca 2024r.

na adres: 2lipka@wp.pl

Zgłoszenie musi zawierać:
a) imię i nazwisko ucznia,
b) oznaczenie klasy, do której uczęszcza,
c) repertuar: tytuł i autor tekstu.

Zwycięzcy konkursu na etapie szkolnym wezmą udział w eliminacjach międzyszkolnych – organizatorem tego etapu jest MOKiS.

Zgłoszenia do konkursu dokonuje opiekun prawny dziecka (wytypowanego przez szkołę) poprzez wypełnienie specjalnego formularza on-line dostępnego na https://tiny.pl/dx8hs

Prawidłowe zgłoszenie musi zawierać dane dotyczące uczestnika konkursu, szkoły, repertuaru, dane kontaktowe, wyrażenie wymaganych zgód oraz link do nagranego występu. Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 03.04 2024 r.

Eliminacje międzyszkolne odbędą się w formie on-line na podstawie nadesłanych nagrań audiowizualnych. Nominują one uczestników do etapu finałowego, który odbędzie się stacjonarnie w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu pod koniec kwietnia.

Wiadomości szczegółowe dostępne tutaj: