„ODBLASKOWA SZKOŁA 2023”

06 lutego 2024 roku w kinie „Kijów” odbyło się podsumowanie etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła 2023.

W tym konkursie Szkoła Podstawowa nr 2 zajęła I miejsce w powiecie myślenickim i na uroczystej gali przedstawiciele szkoły odebrali grawerowany dyplom potwierdzający osiągnięty sukces.

W ramach konkursu we wrześniu i październiku 2023r w szkole odbyły się liczne akcje mające za zadanie  promocje bezpieczeństwa w ramach „Odblaskowej Szkoły”. Akcje te były skierowane zarówno do społeczności szkolnej jak i do społeczności miasta Myślenic. Uczniowie w licznych konkursach poznawali podstawowe zasady bezpieczeństwa „Odblaskowej Szkoły”. Dodatkowo ze swoimi wiadomościami dzielili się z seniorami podczas spotkań w których licznie uczestniczyli.

Dzięki akcjom konkursowym zwiększyła się świadomość zarówno dzieci jak i dorosłych na temat bezpieczeństwa poprzez zakładanie kamizelek i innych elementów odblaskowych przy wychodzeniu z domu po zmroku.

Zdzisław Mirek