W STYCZNIU ODKRYWALIŚMY ZAZDROŚĆ – INNOWACJA „SZTUKA EMOCJI”

Wykonaliśmy styczniowe zadanie.

Klasy 5b i 7b skupiły się na problemach związanych z tym co niesie zazdrość. Uczniowie zastanawiali się czego innym zazdroszczą, ale też analizowali własne cenne elementy, których inni mogliby im zazdrościć. Uczniowie obu klas zwrócili uwagę na to, że zazwyczaj więcej oczekujemy w życiu (chcemy posiadać) niż myślimy, iż mamy.

Z kolei klasy: 5a, 6b oraz 8d przedstawiły krótkie scenki obrazujące zazdrość w oczach dzieci. Szukały też odpowiedzi na trudne pytania: Czym jest zazdrość? Jak rozpoznać zazdrość u siebie? Jak radzić sobie z tym uczuciem? Jakie są jego przyczyny i czy zazdrość może prowadzić do czegoś dobrego?

Wiemy na pewno, że i ta emocja jest potrzebna, ponieważ pomaga nam lepiej zrozumieć samych siebie. A teraz – z odwagą patrzymy na luty!

Alicja Wróblewska, Jolanta Żaba, Justyna Horabik – Gruszeczka, Monika Lemaniak, Agnieszka Mieszczanek i Aneta Dziewońska