KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

31.01.2024r. odbyła się w naszej nowej świetlicy II edycja Konkursu Kolęd i Pastorałek. Wzięło w niej udział 20 uczniów z klas I-III prezentując przygotowane utwory w duetach lub solo. Dzieci śpiewały zarówno popularne kolędy, jak i mniej znane pastorałki akompaniując sobie na instrumentach, z nagranym podkładem muzycznym lub a capella. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się pięknie, niektórzy mieli  nawet odpowiednie stroje, które stanowiły spójną całość z wykonywanym utworem. Na szczególne uznanie zasługują     najmłodsi artyści, czyli pierwszaki, które dzielnie walczyły z tremą podczas swojego pierwszego publicznego występu.

Na widowni zasiedli także niektórzy rodzice, by podziwiać swoje pociechy.

Popisy dzieci oceniało jury biorąc pod uwagę: walory głosowe, muzykalność, poczucie rytmu, dykcję, dobór repertuaru i interpretację oraz ogólny wyraz artystyczny.

Kolejnego dnia nastąpiło ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród.

Oto lista laureatów:

Kategoria duety

I miejsce: Lena Kaczmarczyk, Kornelia Święch kl.3d

Wyróżnienie: Aleksander Bizub, Nikodem Miodoński kl.1a

Kategoria soliści

I miejsce: Magdalena Góralik kl.3b

II miejsce: Zofia Nowak kl.1a, Wiktoria Kuchciak

III miejsce: Oliwia Godniak kl.3a

Wyróżnienie: Angelika Kuchciak kl.1c, Zuzanna Batko kl.3c, Jan Kraus kl.3b

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za piękne występy i życzymy  powodzenia w rozwijaniu swoich artystycznych pasji.