BĄDŹ BEZPIECZNY W INTERNECIE

Szkolny konkurs plastyczny „Bądź bezpieczny w internecie” z okazji dnia bezpiecznego internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy, angażując państwa z całego świata.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu pracy plastycznej o tematyce związanej z bezpieczeństwem w Internecie (odnosząc się m. in. do zagadnień cyberprzemocy, nawiązywania znajomości, ochrony danych osobowych, ochrony danych wrażliwych, upubliczniania wizerunku, gier internetowych, szkodliwych treści, i innych).

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów naszej szkoły z podziałem na  kategorie:

1. I-III, IV-VI, VII -VIII

2. Prace plastyczne można przygotować w dowolnej technice (rysunek, malarstwo, wyklejanka, collage). Format prac – A4.

3. Uczniowie dostarczają pracę do pani psycholog Anety Dziewońskiej ( sala 307) lub pani pedagog Beaty Pacek ( sala  203).

4. Termin składania prac – do 10  lutego 2024 r.

5. Ocenie podlegać będą:

• zgodność pracy z tematem
  • oryginalność pomysłu
  • estetyka wykonania.

6. Dla zwycięzców w danej kategorii wiekowej przewidziano nagrodę rzeczową.

7. Uczestnicy konkursu zostaną powiadomieni o czasie i miejscu rozstrzygnięcia konkursu oraz wręczeniu nagród.