PRZEDSTAWIENIE KUKIEŁKOWE PT. ”BRATKI”

9 i 10 stycznia bieżącego roku grupa dzieci ze świetlicy wystąpiła w przedstawieniu kukiełkowym pt. ”Bratki” dla najbardziej wymagającej publiczności, bo dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z klas pierwszych. Po przedstawieniu mali widzowie dzielili się wrażeniami. Mówili, że najbardziej podobały im się kukiełki i były ciekawe z jakich materiałów były wykonane. Najsympatyczniejszą postacią okazał się miś narrator czyli Baj Świetliczak opowiadający legendę. Bardzo podobała im się też różnorodna muzyka, która towarzyszyła wydarzeniom na scenie. Maluchy doskonale odpowiadały na pytania dotyczące przedstawienia, a także wzięły udział w quizie ze znajomości bajek i baśni.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu spotkaniu dzieci polubią zabawę w teatr, bo to nie tylko świetna zabawa, ale też wiele korzyści psychoedukacyjnych. Zabawy teatralne rozwijają wyobraźnię, zdolności artystyczne, doskonalą mowę, wpływają na dobrą pamięć i koncentrację. Ponadto przełamują barierę nieśmiałości, zwiększają poczucie własnej wartości, kształcą umiejętność pracy w grupie i wdrażają do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym.