GRUDZIEŃ W BIBLIOTECE

Grudzień w naszej bibliotece obfitował w działania związane ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia. Już od pierwszych dni dzieci wypożyczały książki o tematyce świątecznej w ramach akcji ,,Wypożycz sobie książkę na Święta”.

Wraz z łącznikami biblioteki ubrałyśmy choinkę, która pięknie przyozdobiła wnętrze wypożyczalni. Na warsztatach dzieci uczyły się nowej techniki ozdabiania bombek. Wykonane prace stały się częścią świątecznej dekoracji. Oprócz tradycyjnej choinki ustawiłyśmy też mniej oczywiste drzewko- zbudowane z… książek. Nasi uczniowie mieli za zadanie policzyć lub zgadnąć ich ilość. Tuż przed Świętami nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Zachęcałyśmy też do wzięcia udziału w akcji ,,Świąteczna książka dla przyjaciółki, przyjaciela”, polegającej na wybraniu lektury dla bliskiej nam osoby. Dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja ,,Podaruj swojej bibliotece książkę na gwiazdkę”. Uczniowie obdarowali nas dużą ilością książek, za które w imieniu czytelników serdecznie dziękujemy!