MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „LITERKI W AKCJI” – KLASA 1 D

W bieżącym roku szkolnym klasa I d bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Literki w akcji”. Zadania grudniowe za nami! Podczas zajęć uczniowie wykonywali „zdrapki literkowe”, które stanowiły fascynującą okazję do angażującej i twórczej zabawy. Zadanie umożliwiło eksplorację oraz odkrywanie poprzez kreowanie własnych zdrapanych liter na papierze. Ta innowacyjna aktywność łączyła w sobie elementy rysunku, malowania i zabawy, wprowadzając jedocześnie moment zaskoczenia.

„Zdrapki literkowe” doskonaliły kreatywność uczniów, cierpliwość oraz umiejętność operowania różnymi materiałami. Końcowy efekt był nie tylko zaskakujący, ale także zachęcający do dalszych eksperymentów.

Uczniowie klasy 1 d w ramach projektu wykonali także własną grę dydaktyczną – „Memory literkowe”. Grając w tę pełną dynami grę, dzieci doskonalą umiejętność skupiania uwagi, wzmacniają pamięć oraz rozwijają strategiczne myślenie. Nasze „Memory literkowe” służy nam na co dzień do utrwalania poznanych liter alfabetu.

Urszula Biel