„SZYDEŁKO W DŁONI MAM” – INNOWACJA PEDAGOGICZNA W KLASIE I B

"SZYDEŁKO W DŁONI MAM" - INNOWACJA PEDAGOGICZNA W KLASIE I B

Robótki ręczne rozwijają zdolności poznawcze i sprawność manualną, wpływają na poprawę koncentracji i pomagają skupić się na celach. Kształtują u dzieci cechy ważne w życiu takie jak: wytrwałość, zaangażowanie czy cierpliwość. Uczą wyznaczania sobie celu i samodzielnego dążenia do jego realizacji. Korzystnie wpływają na zwiększenie poczucia własnej wartości oraz wiary we własne możliwości. Zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej „Szydełko w dłoni mam” prowadzone w klasie 1b polegają na zapoznaniu ucznia z techniką szydełkowania. Ukazaniu możliwości wykorzystania tej techniki w wykonywaniu ozdób, zabawek i innych przedmiotów.  Uczniowie klasy 1b podjęli się wyzwania i rozpoczęli naukę elementarnych działań z szydełkiem w dłoni i pomimo początkowych trudności z płatającą się między palcami nitką ukończyli swoje pierwsze łańcuszki, osiągając pierwszy szydełkowy sukces!

Anna Błachut