ZIMOWO I ŚWIĄTECZNIE NA ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Grudniowy czas na świetlicy szkolnej to czas przepełniony rozmowami, zabawami i dekoracjami nawiązującymi do zimowej pory roku i do Świąt Bożego Narodzenia. Święty Mikołaj stał się bohaterem miesiąca, poznaliśmy jego historię i poczuliśmy radość płynącą z obdarowywania innych. Pojawiły się też listy do św. Mikołaja i różnorodne portrety wykonane dowolnymi technikami. Podczas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia nasza świetlica szkolna stała się fabryką dekoracji i ozdób świątecznych. Tworzyliśmy: wianki, śnieżynki, bałwanki, reniferki, choinki, gwiazdki, aniołki, bombki używając różnorodnych technik plastycznych. Poznaliśmy również tradycje i zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia. Wspaniała atmosfera świąt pozwoliła na integrację dzieci i wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. To był dla nas wyjątkowy czas.