WYCIECZKA DO OBSERWATORIUM ASTRONOMICZNEGO W NIEPOŁOMICACH

W dniach 27 listopad – 1 grudnia uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej z geografii do Młodzieżowego Obserwatorium Astronomicznego w Niepołomicach. Na zajęcia wybrały się wszystkie klasy szóste oraz klasa 7d i 7e. Uczniowie w trakcie spotkania z wykształconą i doświadczoną kadrą pracowniczą obserwatorium otrzymali solidną porcję wiedzy astronomicznej.

Zajęcia rozpoczęły się od seansu w planetarium, gdzie najpierw uczniowie obejrzeli film na temat życia astronautów w przestrzeni kosmicznej, a później obserwowali rozgwieżdżone niebo nad Niepołomicami i rozpoznawali różnego rodzaju ciała niebieskie. Kolejnym punktem wycieczki była prelekcja na temat planet w Układzie Słonecznym, po której uczniowie mogli zadawać liczne pytania.

Wycieczka okazała się bardzo atrakcyjnym uzupełnieniem i podsumowaniem tematyki poruszanej na lekcjach geografii.

S. Nosal