ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII – WARSZTATY

W dniu 30 listopada odbyły się warsztaty dla uczniów klas czwartych pt. „Odnawialne źródła energii”.

Warsztaty składały się z dwóch części teoretycznej i eksperymentalnej. Uczestnicy dowiedzieli się jakie rozróżniamy odnawialne źródła energii, jakie są plusy i minusy ich wykorzystania oraz jak dużo wytwarzanej w naszym kraju energii pochodzi ze źródeł odnawialnych.

W części praktycznej uczniowie podzieleni na kilkuosobowe zespoły przeprowadzali i obserwowali eksperymenty wykonywane przez uczniów klasy 8d. Przetestowali mini turbinę wiatrową i wodną oraz panele fotowoltaiczne. Mogli przekonać się o produkowanej energii przez farmy wiatrowe, wprowadzając śmigła w ruch. Wykonywali różnorodne testy i pomiary.

Sprawdzili jak będą funkcjonować domy przyszłości pozyskujące energię odnawialną.

Po wykonaniu eksperymentów uczniowie wspierani przez prowadzących rozwiązywali przygotowane karty pracy.

Sylwia Nosal

Agnieszka Mieszczanek