RADIO KRAKÓW W DWÓJCE

W dniu 24 listopada 2023 roku do naszej szkoły przyjechało Radio Kraków, które wyemitowało na żywo audycję „Jak gminy realizują standardy opieki nad zwierzętami”. W spotkaniu wzięli udział Prezes Stowarzyszenia Przytul Sierściucha, pani Dominika Bału-Cienkosz, Wolontariuszki Stowarzyszenia, Ola Frosztęga i Katarzyna Haberna, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, pan Jarosław Szlachetka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, pan Józef Gawron oraz nasi wspaniali Uczniowie, członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu: Julka Gawęda, Amelka Szatan, Wiktoria Kozak (kl. 6a), Karolina Muniak, Kalina Kęsek, Jagoda Sikora (kl. 6b), Bartek i Filip Jania, Karol Łapa (kl. 7e) i Adrian Horabik (kl. 8c). Program poprowadziła pani Anna Piekarczyk, redaktorka Radia Kraków.

Audycja zaczęła się wywiadem z przedstawicielkami Przytul Sierściucha i naszymi uczniami. Wolontariusze z Dwójki rozpoczynają właśnie projekt pt. Dobra buda nie jest zła – czyli jak zadbać o komfort życia zwierząt przydomowych, zwłaszcza w trakcie zimy. Nasi uczniowie podali kilka przykładów, co zrobić, aby psom żyjącym na zewnątrz było cieplej w zimie – ocieplić budę styropianem, włożyć do niej słomę, zadbać o to, aby pies miał stały dostęp do wody i jeden ciepły posiłek dziennie.

Następnie głos zabrali pani Prezes, pan Burmistrz i na końcu pan Wicemarszałek. Podjęto tematy związane z realizacją ustawy o ochronie zwierząt, a mianowicie o zapewnieniu przez gminę pomocy i opieki zwierzętom bezdomnym. Była też mowa oczywiście o działającym na terenie gminy Stowarzyszeniu Przytul Sierściucha, jego początkach i działalności.

Jeśli chcecie posłuchać całej audycji, to podajemy link:

Radio Kraków

Katarzyna Haberna