MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „LITERKI W AKCJI” – KLASA 1 D

W bieżącym roku szkolnym klasa I d bierze udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym „Literki w akcji”. Meldujemy, że listopadowe zadania za nami.

Podczas zajęć uczniowie stali się fotografami i wykonywali zdjęcia przyniesionych przedmiotów na literę „D”. Stworzyliśmy z nich naszą klasową prezentację multimedialną. Zadanie przyczyniło się do rozwijania umiejętności cyfrowych i kreatywności. Wykonywaliśmy grupowo litery z rolek po papierze toaletowym. Każda z grup decydowała, w jaki sposób chce je ozdobić. Uczniowie poznali także podstawowe zasady pisma wypukłego Braille’a oraz dowiedzieli się, jak poszczególne punkty w systemie odpowiadają podanym literom. Korzystając z wytłaczanek po jajkach oraz plasteliny tworzyliśmy modele poznanych liter. Udało nam się także zapisać nasze imiona, wykorzystując alfabet Braille’a.

Urszula Biel