MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA W DWÓJCE

W poniedziałek, 20 listopada 2023 r., zgodnie z propozycją UNICEF w naszej szkole królował kolor niebieski – jako symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również z tymi, których prawa nie są przestrzegane.

Działo się sporo ważnych rzeczy:

Wysłuchaliśmy audycji radiowej o prawach i obowiązkach dzieci przygotowanej przez uczniów z klas: 5b, 7d i 7e.

Każdy uczeń i nauczyciel otrzymał od klasy 6a niebieską bransoletkę z magicznym koralikiem – symbolem świadomości o istocie praw dziecka.

Na przerwach klasa 6e zapraszała do specjalnej fotobudki, obrazującej prawa dziecka, gdzie można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Klasa 6e wybrała się również w niebieskim marszu do zaprzyjaźnionego przedszkola, aby wspólnie porozmawiać o prawach dziecka, a klasa 1a wykonała mural na dziedzińcu szkolnym.

Na lekcjach wychowawczych oraz w ramach edukacji społecznej uczniowie analizowali zapisy w Konwencji Praw Dziecka i wykonywali prace plastyczne (w galerii gazetki z klas: 1a, 1d i 5a). O dekoracje na terenie całej szkoły (schody, drzwi sal lekcyjnych, tablice ścienne) zadbała klasa 6e.

Nasze działania fundacja UNICEF doceniła dyplomem uznania za przybliżanie tematu praw dziecka społeczności szkolnej.

Aneta Dziewońska, Magdalena Tobolewicz, Monika Grzechacka