GMINNE ZAWODY ORIENTACJI PRECYZYJNEJ

W piątek 17.11.2023r. na myślenickim Zarabiu odbyły się pierwsze w gminie zawody Orientacji Precyzyjnej, wieńczące projekt „Na Start z mapą”, w którym uczniowie lokalnych szkół poznawali tajniki tej dyscypliny. Jest to dyscyplina sportu, w której uczestnicy poruszają się z mapą i kompasem wyłącznie po wyznaczonych ścieżkach i z odległości oceniają położenie punktów kontrolnych. Dzięki temu na równi mogą rywalizować w niej osoby bez problemów z poruszaniem się, jak i osoby z niepełnosprawnością ruchową (w tym poruszające się na wózkach).

Podczas wydarzenia uczestnicy zmierzyli się z trasami PreO, na których mogli wykorzystać wiedzę i umiejętności zdobyte wcześniej na treningach. Remisy rozstrzygnęła, zgodnie z międzynarodowymi standardami, stacja czasowa. Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych młodzież stawiła się licznie, a rywalizacja była bardzo wyrównana. Najlepsi otrzymali pamiątkowe statuetki, kompasy, mapy oraz czasopisma krajoznawcze, a także vouchery na najważniejsze imprezy orientacji precyzyjnej w przyszłym roku – Mistrzostwa Polski organizowane przez UKS Azymut 45 Gdynia oraz zawody rankingu światowego Dragon Cup, organizowane przez nasze Stowarzyszenie.

Na podium znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

II miejsce – Jakub Firek 7a

III miejsce –  Filip Dobosz 7a

Nagrodzeni zostali również zawodnicy z miejsc 4-7, którzy osiągnęli taki sam wynik jak srebrny i brązowy medalista na trasie PreO, ale wolniej pokonali stację czasową:

Milana Babinska 7a

Julia Gawęda 6a

Wszystkim naszym uczniom serdecznie gratulujemy :-))