XVII POWIATOWE ZAWODY STRZELECKIE

XVII Powiatowe Zawody Strzeleckie dla Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych z okazji 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę odbyły 10.11.2023.się na strzelnicy Spółki Sportowej na Zarabiu w Myślenicach.

Organizatorami XVII Powiatowych Zawodów Strzeleckich byli: dla Szkół

• Towarzystwo Gimnastyczne „SOKÓŁ” w Myślenicach Zawod
  • Ligi Obrony Kraju w Myślenicach
  • Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej – Koło Myślenice.

PROJEKT ZREALIZOWANO PRZY WSPARCIU:

• finansowym Województwa Małopolskiego i był objęty Patronatem honorowy: Pana Witolda Kozłowskiego Marszałka Województwa Małopolskiego,

PROJEKT był OBJĘTY Patronatem Honorowym:

• Wicepremiera, Ministra Obrony Narodowej Pana Mariusza Błaszczaka,
  • Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pana Władysława Kurowskiego,
  • Wojewody Małopolskiego Pana Łukasza Kmity,
  • Starosty Powiatu Myślenickiego Pana Józefa Tomali,
  • Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Pana Jarosława Szlachetki,
  • Komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach Pana inspektora Macieja Kubiaka,
  • Spółki Sportowej SA. – Prezesa Zarządu – Pana Michała Karola Funek.

SPONSORAMI STRATEGICZNYM ZAWODÓW byli:

• Hurtownia Lodów i Mrożonek „ZIELONA” w Myślenicach,
  • Salon Samochodowy „AACAR” w Jaworniku, ZIBET Sp. z o.o. w Myślenicach,
  • STACJA PALIW Sp. z o.o. w Jaworniku,
  • Hurtownia „HEBAN” Sp. z o.o. Sp. Komandytowa w Krakowie,
  • DREW-FARB Sp. Jawna w Myślenicach,
  • Salon Samochodowy „DYNAMIKA” Dealer Seata w Jaworniku,
  • Piekarnia „SIDOR” w Myślenicach,
  • Firma Handlowo-Usługowa „FAMILIA” w Myślenicach,
  • Hurtowanie „MAREK” w Myślenicach,
  • H. ATMA w Myślenicach,
  • Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju W Myślenicach,
  • Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Myślenicach,
  • „THERIOS” Przychodnia Weterynaryjna w Myślenicach.

W dniu Zawodów grupa żołnierzy Jednostki Strzeleckiej „Czerwone Berety” w Myślenicach złożyła wiązankę pod Pomnikiem Niepodległości na myślenickim rynku i która czynnie wzięła udział w poczcie sztandarowym niosąc sztandar Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Myślenicach.

Na Zawodach Strzeleckie przybył:

Pan Władysław KUROWSKI – poseł na Sejm Rzeczypospolitej,

Pani Danuta GRZESIK – dyrektor Biura Poselskiego Władysława Kurowskiego,

Pan Mateusz SUDER – wiceburmistrz Miasta i Gminy Myślenice,

Pana inspektora Macieja KUBIAKA – komendanta Powiatowego Policji w Myślenicach, reprezentował podinspektor Jacek MADEJSKI – naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach,

Pana Marka MIKOŚ – prezesa Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Myślenicach, WSPÓŁORGANIZATORA ZAWODÓW, reprezentował Pan Zbigniew TRZCIŃSKI – skarbnik Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Myślenicach oraz Pan Krzysztof SPYTEK – przewodniczący Komisji Rewizyjnej Towarzystwa Gimnastycznego „SOKÓŁ” w Myślenicach.

Zawody uroczyście otworzył Pan poseł Władysław Kurowski, życząc wszystkim zawodnikom sukcesów i zdobycia najlepszych wyników.

Zawody prowadził Bogdan Pietrzyk – wiceprezes Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Myślenicach, a współprowadził Zawody Pan Jacek INGARDEN – prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej – koło Myślenice, WSPÓŁORGANIZATORA ZAWODÓW.

KIEROWNIKIEM STRZELANIA byli:

• mgr Wojciech KAŹNICA

–instruktor strzelectwa sportowego TG SOKÓŁ – Szkoły Podstawowe,

• kapitan Andrzej KRUCZEK

– prezes LOK w Myślenicach – Szkoły Ponadpodstawowe

W konkurencji strzeleckiej rywalizowano w dwóch kategoriach: indywidualnej: dziewcząt i chłopców oraz zespołowej, na którą składa się suma punktów uzyskanych przez reprezentację danego Zespołu. Zawodniczki i zawodnicy mieli trzy strzały próbne i dziesięć strzałów ocenianych.

NAJLEPSZYM STRZELCEM SZKOŁY PODSTAWOWEJ został

Rafał TYLKO – SP 2 Myślenice zdobywając 87 punktów.

W konkurencji indywidualnej SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, konkurowało 45 uczniów, z czego sześć miejsc było wyróżnionych w ramach konkurencji dla dziewcząt i chłopców:

dziewczęta:

I miejsce – Anna TRZEPLA – 83 pkt. – TG Sokół

II miejsce – Milena SUŁEK – 77 pkt. – SP Zawada

III miejsce – Maja WAWOK – 74 pkt. – SP 2 Myślenice

IV miejsce – Nadia KOCHAN – 73 pkt. – TG Sokół

V miejsce – Emilia ĆWIERZ – 70 pkt. – SP 2 Myślenice

VI miejsce – Natalia HAJDUS – 70 pkt. – SP 2 Myślenice

chłopcy:

I miejsce – Rafa TYLKO – 87 pkt. – SP 2 Myślenice

II miejsce – Mateusz SAWSKI – 82 pkt. – SP 2 Myślenice

III miejsce – Błażej INGARDEN – 80 pkt. – SP 1 Myślenice

IV miejsce – Ksawery NIEDOŚPIAŁ – 79 pkt. – SP 2 Myślenice

V miejsce – Konrad ŻWIRSKI – 79 pkt. – SP 2 Myślenice

VI miejsce – Patryk HODUREK – 78 pkt. – SP Zawada

W konkurencji Zespołowej Szkół Podstawowych:

I miejsce – Zespół reprezentujący Towarzystwo Gimnastyczne „SOKÓŁ” w Myślenicach (Anna Trzepla, Nadia Kochan, Laura Kochan – Mateusz Sawski, Rafał Tylko, Konrad Żwirski),

II miejsce – Zespół reprezentujący Szkołę Podstawową nr 2 w Myślenicach (Anna Loretto, Emilia Ćwierz, Natalia Hajdus – Krzysztof Krdas, Ksawery Niedośpiał, Karol Podolski),

III miejsce – Zespół reprezentujący Szkołę Podstawową w Zawadzie (Małgorzata Panek, Martyna Suder, Milena Sułek – Patryk Dąbrowski, Patryk Hodurek, Bartłomiej Piekarz).

XVII Powiatowe Zawody Strzeleckie dla Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych z okazji 105 rocznicy Odzyskania Niepodległości uroczyście zamknął wiceburmistrz Miasta i Gminy Myślenice – Pan Mateusz Suder, który na wniosek Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Myślenicach został odznaczony brązowym medalem „Za Zasługi dla Ligi Obrony Kraju”. W trakcie uroczystości honorowemu prezesowi Zarządu Powiatowego Ligi Obrony Kraju w Myślenicach Jerzemu Krygierowi został wręczony medal „Stulecia Odzyskanej Niepodległości” nadany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polski Pana Andrzeja Dudy.

Tekst: Bogdan Pietrzyk, Wojciech Kaźnica