PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI KLAS PIERWSZYCH

PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI KLAS PIERWSZYCH

Pod koniec października w bibliotece odbyły się ważne wydarzenia. Oficjalnie w poczet czytelników przyjęliśmy cztery klasy pierwsze. Na początek, po opowiedzeniu dzieciom o naszej bibliotece,  na uczniów czekały zadania mające na celu sprawdzenie ich wiedzy z zakresu znanych bajek. Dzieci pięknie poradziły sobie z zagadkami i z rozsypankami słownymi. Wiele emocji wzbudził tajemniczy kufer, z którego odważni wyjmowali tajemnicze przedmioty. Z jakimi bajkami się kojarzyły?- dzieci nie miały dużych wątpliwości. Pogadanka dotycząca zasad zachowania w bibliotece, wypożyczania książek i „prośby książki” poprzedziły uroczyste pasowanie. Po wypowiedzeniu przysięgi każde z dzieci zostało indywidualnie przyjęte w poczet czytelników biblioteki oraz złożyło „paluszkową pieczątkę”. Jako upominki każdy otrzymał zakładkę i dyplomik, a cała klasa  pamiątkowe „prośby książki do dzieci” oraz arkusz z „paluszkowymi pieczątkami”. Słodki poczęstunek dopełnił całości. Już następnego dnia dzieci samodzielnie wypożyczały swoje pierwsze książki.

Skip to content